Google+'de paylaş:

Teriyaki Marine

Balık veya sebzeyi güzel marine soslu, ızgara veya tavada kızarmış ya da ocakta pişmiş haliyle mi seviyorsunuz? Öyleyse Teriyaki Marine, tam size göre. Her ne kadar mangal sezonunun favori sosu olsa da diğer kızartma yemeklerinde de kullanabilirisiniz. Sosumuz, bilinen klasik dört doğal malzemeden oluşan esasa göre üretilir: soya fasulyesi, buğday, su ve tuz.  Dolayısıyla Teriyaki Marine ’ta vazgeçemediğiniz o eşsiz dolgun tada sahiptir.

Mükemmel hazır marine sos

Herkesin dört gözle beklediği o fırsat: Akşama veya ertesi güne hava çok güzel olacak ve mükemmel mangal keyfi için hazırlıklar başlar. Teriyaki Marine, sizin için harikalar yaratacaktır: Kapağını açın, ızgara yiyeceklerini ister 30 dakika isterseniz bir veya iki güne kadar sosta bekletin. Marine süresi ne kadar uzun olursa ızgarada pişireceğiniz yemeklerin tadı da o kadar yoğun ve lezzetli olur! Bu yoğun lezzetin daha da artmasını ve yiyeceklerinizin çıtır çıtır olmasını istiyorsanız henüz ızgarada pişerken üzerlerine nefis sosumuzdan sürebilirsiniz.  

Somon balığı sevenlere tavsiyemiz: Somon filetonuzu birde Teriyaki Marine ’la deneyin. Bir saat kadar buzdolabında marine edilen filetolar, her taraftan yaklaşık 7 dakika kızartılır. Yine burada da geçerli olan kural: Daha yoğun lezzet için ara sıra üzerine sostan sürün. Somon balığınız, zencefil ve pilav eşliğinde servise hazırdır! Eğer Teriyaki soslu somon balığından fazla yaptıysanız hiç sorun değil çünkü artan somonu soğuk olarak salatada kullanabilirsiniz.

Ingredients

Soy sauce (Water, Soybeans, Wheat, Salt), Wine (contains sulphur dioxide), Sugar, Water, Spirit vinegar, Salt, Spice extracts, Onion powder, Garlic powder. 

Nutrition information per 100ml
Energy [kJ/kcal] 420 / 99
Fat [g]   0
   of which saturates [g] 0
Carbohydrate [g] 12
   of which sugars [g]   11
Protein [g]   6.7
Salt [g]    10.2