Soya sosu günlük kullanima uygundur

İster damla damla kullanın ister kaşık kaşık, soya sosu yemeklerinizi çeşnilendirmek veya marine etmek için müthiş bir tercihtir. Doğru kullanıldığı zaman hemen her yemeğe derin bir lezzet katar. Haydi Kikkoman Doğal Fermente Soya Sosu’nun nasıl kullanıldığına beraber bakalım.

İşin püf noktası doğru miktarda kullanmak

Yemek tariflerinde mutlaka soya sosun ne kadar kullanmanız gerektiği yazar. Peki ya siz işe biraz yaratıcılık katıp kendi tariflerinizi deniyorsanız? Kullanmanız gereken soya sosu miktarını tarife bakmadan nasıl bilebilirsiniz?  Şimdi sizlere yemek pişirirken, terbiye ederken, sos hazırlarken veya baharatlarken kullanmanız gereken doğru soya sosa miktarını açıklayacağız.

01.

Salataları baharatlarken

Salatalar için ne kadar soya sosu kullanmanız gerektiğine dair kesin bir kural yok. Ancak kullandığınız her tatlı kaşığı yağ için bir tatlı kaşığı da soya sosu dökerseniz hata yapmış olmazsınız. Soya sosunu kullandıktan sonra tuz veya sirke eklemenize gerek yok fakat tercihinize göre limon suyu veya çeşitli baharatları kullanabilirsiniz. Birkaç deneme sonrasında siz de damak tadınıza uyan mükemmel oranı bulacaksınızdır.

02.

Pişirme esnasında

Eğer ki soya sosunu yemeği pişirirken kullanacaksanız kullanmanız gereken doğru miktar elde etmek istediğiniz tada göre değişir. Profesyonel şefler ve tecrübeli aşçılar genelde birkaç damla soya soslu damlatarak başlarlar sonrasında elde etmek istedikleri tada göre eklemeler yaparlar. Kikkoman Doğal Fermente Soya Sosu’nun en iyi özelliklerinden birisi de çok fazla kullanmanıza gerek kalmadan yemeklerinizin içindeki doğal lezzeti ortaya çıkarmasıdır. Hazırladığınız etli yemeğe baharat olarak soya sosu eklerken korkmanıza gerek yok çünkü Kikkoman soya sosu yemeğin tadını baskılamayacaktır.

03.

Yemeğinizi parlatın

Diyelim ki çıtır çıtır ve lezzetli görünümlü Bir fırın yemeği yaptınız ve yemeğinizin biraz daha albenili görünmesi için glaze sosu kullanacaksınız. Soya sosu ve baldan oluşan bir karışım hazırlayın ve yemeğiniz pişmeye yaklaştığında fırça yardımıyla hazırladığınız karışımı yemeğin üzerine sürün ve fırında birkaç dakika daha pişirin. Dilerseniz Kikkoman Pirinç için Soya Sosu’nu da yoğun ve tatlı lezzeti için fırın yemeklerinizi glaze izletmek istediğinizde kullanabilirsiniz.

04.

Yoğun lezzet için Terbiye

Soya sosu et, balık veya sebzelerin marinesi için her zaman çok güzel bir tercihtir. Eğer kendi marinatınızı hazırlıyorsanız diğer malzeme ve baharatlara ek olarak porsiyon başına (yaklaşık 120 ila 150 gram) 4 ila 6 yemek kaşığı soya sosu kullanın. Unutmamanız gereken şey soya sosunun sosun içindeki diğer sıvılara oranının yaklaşık 2:1 olması gerektiğidir. 

Eğer ki soya soslu hazır bir marinat arıyorsanız Teriyaki soslarımıza mutlaka göz atın. Kavrulmuş sarımsaktan kavrulmuş ballı susama kadar farklı farklı Teriyaki sosu çeşitlerimiz mevcut. Marinatı barbekü için kullandığınız zamanlarda yanıkları önlemek için malzemeleri marinatın içinden çıkardıktan sonra ot ve baharatları ayıklamayı ve çıkardığınız malzemeyi kurutmayı unutmayın.

05.

Baharat kullanırken patron sensin

Sonuç olarak kullanacağınız soya sosu miktarı yemeğe göre değişmektedir. Ancak birkaç damla soya sosu her zaman yemeğe lezzet katacaktır. Ayrıca şişemiz sofralarda kullanmaya da çok uygundur.

Daha fazlasını keşfet

Lezzeti kaçırma!

Kaydol ve düzenli olarak yeni lezzetler keşfet!
Hata: Gerekli bilgilerin hepsi girilmemiştir.

Teklifler ve ürün bilgileri hakkındaki son gelişmelerden e-posta üzerinden bilgilendirilmek istiyorum. İstediğin zaman ücretsiz olarak üyelikten çık.