Ki̇kkoman soya sosunu özel kilan şey nedi̇r?

Dünya çapındaki profesyonel şeflerden tutun amatör aşçılara kadar birçok kişi Kikkoman’ın doğal fermente soya sosunu beğenerek kullanıyor. Kikkoman’ın sunduğu kalite, güven, lezzet ve tabi ki de ödüllü tasarıma sahip şişesi bu beğeninin arkasında yatan sebeplerden. Haydi gelin şimdi sizinle soya sosumuzun neden bu kadar değerli olduğuna bakalım.

1.

Doğal içerikler

Kikkoman Doğal Fermente Soya Sosu’nun yapımı için kullanılan su, soya fasulyeleri, buğday ve tuz özenle seçiliyor. Kesinlikle sadece GDO’suz soya fasulyeleri kullanılıyor.

2.

Yapay katkı maddeleri yok

Bizim lezzetli ve saf soya sosumuzu hazırlamak için tat arttırıcı, renklendirici veya koruyucu gibi katkı maddelerine ihtiyacımız yok. Bu yüzden sadece kaliteli ve doğal malzemeler kullanıyoruz.

3.
Tamamen doğal olarak mayalanır

Kikkoman soya sosu birkaç aylık doğal bir fermantasyon süreci sonucu üretilir. Bu sayede soya sosunun lezzeti ve aroması kimyasallar vasıtasıyla değil doğal olarak oluşturulur.

4.

Üstün aroma çeşitliliği

Kikkoman soya sosunun hazırlanışında vanilya, meyve, viski veya kahve tadına benzeyen 300'den fazla aroma oluşmakta olup, bu aromaların hepsi birleştiğinde kendine has özel bir lezzet ortaya çıkmakta.

5.

Son derece yüksek protein ve azot içeriği

Japon Organik Tarım Yönetmeliği (JAS), soya soslarını içerdikleri azot ve protein seviyesi bakımından sınıflandırmaktadır. Bu kriterlere göre yüksek sınıfta bulunan soya sosları umami tadı açısından da zengin bir içeriğe sahiptirler. Kikkoman doğal fermente soya sosu her 100 mililitrede 10 gram protein içermekte ve böylece açık bir şekilde “özel sınıf” bir soya sosu olarak başarısını taçlandırmaktadır.

Umami Seviyesi

Azot gr/100ml

Protein gr/100ml

Özel Sınıf

>1.50

>9.38

Yüksek Seviye

>1.35 

>8.44

Standart Seviye

>1.20

>7.50

 

6.
Entirely naturally brewed

Kikkoman Doğal Fermente Soya Sosu’nun eşsiz lezzeti acı, tatlı, tuzlu, ekşi ve umamiyi kusursuz bir şekilde birleştirerek bulduğu dengede saklı. Soya sosu hazırlanırken mayalanma aşamasında kazandığı lezzetle umami açısından özellikle güçlü bir sostur.

7.

Berrak kahverengi rengi

Kikkoman Doğal Fermente Soya Sosu’nun eşsiz rengi Maillard reaksiyonunun bir sonucudur.  Soya fasulyelerinin mayalanmasının 2. veya 3. ayında glikoz ve diğer şekerler, amino asitlerle etkileşime girer ve melanoidin adı verilen kahverengi bir pigment üretirler. Soya sosu o tatlı rengini bu pigmentten alır.

8.

Aroma, görüntü ve koku

Kikkoman Doğal Fermente Soya Sosu’nu ısıttığınızda aromasının ve renginin yoğunlaştığını görürsünüz. Ayrıca soya sosumuzun başka bir özelliği de taze kokusudur. Örneğin balıklar ve deniz mahsulleri, bu eşsiz soya sosunda marine edildiğinde muazzam bir lezzete kavuşurlar.

9.

Avrupa'da üretiliyor

Kikkoman Doğal Fermente Soya Sosu Avrupa'da, Avrupa standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir.

Daha fazlasını keşfedin

Lezzeti kaçırma!

Kaydol ve düzenli olarak yeni lezzetler keşfet!
Hata: Gerekli bilgilerin hepsi girilmemiştir.

Teklifler ve ürün bilgileri hakkındaki son gelişmelerden e-posta üzerinden bilgilendirilmek istiyorum. İstediğin zaman ücretsiz olarak üyelikten çık.