Haydi Temaki Partisi’ne!

Temaki suşi, özellikle kolay bir suşi şeklidir. Japonca'da Temaki, “el yapımı” anlamına gelir çünkü hazırlamak için bambu hasıra gerek yoktur. Temaki sararken, Nori yaprağına, elle külah şekli verilir.

İlk önce en sevilen malzemeler bir Nori yaprağına yerleştirilir. Malzemeler, gönlünüze göre değişebilir: pirinç, balık, deniz ürünleri, tavuk, et ve salatalık, kırmızıbiber, taze soğan veya havuç gibi sebzeler. Sarmak için Nori yaprağı yerine Tortilla, Tacos, pirinç kâğıdı, marul yaprağı, yumurtalı omlet, Wonton, Gyoza Skin (bir çeşit yufka) veya ekmekte kullanılabilir - ve sonra sadece elle sarılır. Temaki’nin kendine özgü tada kavuşması için, doğru dip sos veya lezzetli bir sosta eksik olmamalı! Mesela sürmek için wasabi, mayonez veya ketçap da kullanılabilir. Doğal fermente soya sosubir ponzu sosu veya bir teriyaki sosu gibi Kikkoman sosları, dip sos olarak tüm Temaki kreasyonları için idealdir. Temaki suşi, tüm aile için uygundur. Çocuklar ve yetişkinler en sevdikleri malzemeleri sarıp, yemek masasında birlikte tadını çıkarabilirler.

Evde yapabileceğiniz Temaki çeşitleri

Temaki'nin pek çok imkan sunması ve her zevke uygun olması nedeniyle, arkadaşlarla keyifli bir yemek için mükemmeldir. Masa tüm malzemelerle kaplanır ve herkes kendi zevkine göre dilediği şekilde Temaki hazırlar. En sevdiğiniz malzemeleri istediğiniz gibi sarın ve tadını çıkarın! İsterseniz ağırlıklı bir yiyecek konusu seçip sadece o konuya özel malzemeler de sunabilirsiniz. Kikkoman, size doğru fikirleri takdim eder:

Nori Yosunlu TEMAKI

Sebzeli TEMAKI

Krep veya ekmek TEMAKI

Yumurtalı omlet TEMAKI

Wonton / Gyoza Skin TEMAKI

TEMAKI ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

Suşi deyip geçmeyin – Temaki, Nigiri veya Maki, hepsi birer suşi çeşididir! Elle yenen bu popüler Japon yemeğinin pek çok şekli vardır. En iyi bilinen Maki Sushi, "sarma suşi" anlamına gelir. Çiğ somon, ton balığı, yılan balığı, omlet, turp turşusu, salatalık veya havuç gibi malzemeler, bambu hasır yardımıyla bir yosun yaprağına (Nori) sarılır. Nigiri Sushi 'nin temeli, rulo şekli verilmiş az miktarda suşi pirinci, üzerine balık ya da omlet ve gerekirse daha iyi tutması için bir nori şeridi yerleştirilir. Farklı suşi çeşitleri hakkında tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.