Soya Sosu, Teriyaki, Ponzu ve diğerleri ile mangal keyfi

Barbekü sezonu açıldı!

Yaz için harika ızgara tarifleri, marinasyonlar ve ızgara garnitürleri

Mangal keyfi için ihtiyacınız olan tek şey: güzel hava, balkon veya bahçe mangalı ve barbeküyü evde bir şölene dönüştüren lezzetli ızgara tarifleri. Mutfaktaki hayal gücünün sınırı yoktur. Çünkü etten balığa, sebzelerden salataya, dip sostan salsaya kadar her şey, mangal keyfini sevenlerin damak zevkine göre ızgaradan masaya gelir. Sonuç: Her biri kişisel zevke göre hazırlanabilen birçok küçük ve büyük nefis ızgara yemekleri. Yaz barbeküsü bundan daha güzel olamaz! Deneyin ve kendiniz ikna olun. 

Yeni başlayanlar ve ileri düzeyler için marinasyonlar

Marinasyon, mangal keyfinin ileri düzey seviyesi midir? Hayır, çünkü et, balık ve sebzeleri marine etmek çok kolay. Tabii bunu nasıl yapacağını bilenler için! Hızlı ve pratik yöntemi sevenler, ızgara yiyeceklerini marine etmek için ballı, kavrulmuş sarımsaklı ve kavrulmuş susamlı tatlarında bulunan Kikkoman Teriyaki gibi hazır marine sos kullanır. Hatta glutensiz versiyonu da var! Tabii ki, Kikkoman sosları ile lezzetli ızgara marinatları da yapabilirsiniz. Marinatların avantajı, yiyeceklere daha fazla aroma, daha yoğun bir tat ve hoş bir kıvam sağlamalarıdır. Et, balık ve sebzeleri marine sosa yatırıldığında, baharatlar derinlemesine nüfuz eder ve et çok daha lezzetli ve yumuşak hale gelir. Ve işte ızgara marinatları için favori tariflerimiz:

Et, balık ve vejetaryen spesiyaliteleri ile barbekü tarifleri

Et ve balık, mangal keyfinin ayrılmaz bir parçasıdır! Özellikle et ve balık spesiyaliteleri, mangaldan birkaç saat önce hazır marine sosumuz Teriyaki Marine veya Kikkoman doğal fermente soya sosu veya Ponzu Limonlu veya Ponzu Orange gibi diğer özel soslarımız ile marine edilirse daha bir lezzetli olur. Barbekü için en son favori tariflerimizi biliyor musunuz? İşte o tariflerimiz: 

Et, balık veya sebze ile hazırlanan daha fazla ızgara tariflerini burada bulabilirsiniz.

Her açık hava sofrasını zenginleştiren ızgara salatalar ve dip soslar

Dolgun lezzetli ızgara et, nefis balık, baharatlı sebzeler - mangalda pişmiş yemek gerçek bir damak zevkidir. Barbekü şöleninin ayrılmaz bir parçası olan salata ve dip sos gibi garnitürler de önemlidir. Makarna, kuskus, beyaz peynir, keçi peyniri, Hellim veya ananas ile hazırlanan ızgara garnitürler, salatalar ve dip soslar, baharatlı et ve balık ızgara yemekleri ile çok iyi gider. Izgara starımız, Teriyaki sos ile harikalar yaratırsınız. Ya da diğer birkaç Kikkoman sosları ile. Kendiniz de bir göz atın: 

Barbekü mevsimi için daha fazla garnitür, salata ve dip sos mu arıyorsunuz? Burada bulabilirsiniz.

Biliyor muydunuz?

Et, balık ve sebzeleri marine sosa yatırıldığında, baharatlar derinlemesine nüfuz eder ve et çok daha lezzetli ve yumuşak hale gelir.