Kikkoman Soya Soslu Tatlılar

Kikkoman Soya Soslu Tatlılar

Soya sosu, tatlılar için mükemmel bir tamamlayıcıdır. Dört saf bileşen, doğal bir demleme işlemi ve yaklaşık 300 farklı lezzet Kikkoman doğal fermente soya sosunun sırrıdır.

Siz de bu olağanüstü çeşitlilikte aromalarla tatlı kreasyonlarınızı geliştirin ve kendinize özel tatlı-tuzlu lezzeti keşfedin.

Yeniden yorumlanan tatlılar

Japonya'da soya soslu tatlılar gerçek bir patlama yaşıyor. Soya sosu ile karamelli bir tat alan dondurma kreasyonları dahi var. Soya soslu krem karamel, çıtır soya sos parçalı çikolata barlar ile hamurları veya dolguları soya sosuyla karıştırılmış kekler ve turtalar, unutulmaz umami lezzeti yüzünden çok seviliyor.

Örneğin, ünlü bir Japon pasta şefi, soya sosu ve vanilyanın eşsiz bir şekilde uyum sağladığı bir rulo pasta yarattı. Bu ince aroma kombinasyonunun, Japonya dışında da zaten birçok hayranı var.

Evde hazırlayabileceğiniz tarifler

Sizde tuzlu ve tatlıyı birleştirerek yeni tatlılar yaratmak ister misiniz? Kikkoman ile soya sosunun tadını, tatlı yiyeceklerde yakalamak çok kolaydır. Soya soslu tatlıları kolayca hazırlayabilmeniz için, size bir kaç tarif hazırladık. Mesela Çikolatalı Soya Sufle tarifimizi veya İki Çeşit Çikolata ve Soya Karamel Soslu Brownie  tarifimizi deneyin. Daha çok meyveli tatlı sevenler için tarif arşivimizde Ponzu Şerbetli, Dondurmalı ve Hindistan Cevizli Izgara Mango tarifimiz var.


Tavsiyemiz: Bilindiği üzere aşk mideden geçer. Başbaşa geçireceğiniz Sevgililer Günü'nde özel bir tatlı ikram edin!