Kikkoman Ponzu Limonlu'yu Deneyin!

Ponzu, Narenciye baharatlı soya sosu

Kikkoman Ponzu Limonlu'yu Deneyin!

Limonun çok ferahlatıcı bir özelliği vardır. Tadı yazı hatırlatır ve genellikle diğer lezzet bileşenleri ile kombine edilir. Japon mutfağının en popüler baharat soslarından biri olan Ponzu da, ferahlatıcı limon özelliğine sahiptir. Geleneksel bir Japon şirketi olan Kikkoman, Japonya'da çok sevilen bu lezzete odaklanarak kendi yarattığı nefis Kikkoman Ponzu Limonlu ile özellikle hafif yemekleri zenginleştiriyor.

Mutfaktaki Lezzet İlişkisi: Soya Sosu ve Limon Aroması

Kikkoman Ponzu Limonlu, doğal fermente soya sosu ve bir miktar limondan elde edilir. Bu aromatik kombinasyonun yanı sıra tatlı, ekşi ve baharatlı tatların dengeli lezzeti sayesinde salatalara, atıştırmalıklara ve çeşitli ana yemeklere bir tazelik ve ferahlık sağlanır. Japonya'da Ponzu, Japon usulü türlü yemeğinde ve geleneksel Japon börekleri olan sashimi veya gyoza için kullanılır. Bu sıvı sostan malzemelerin üzerine sadece bir kaç damla gezdirin - Ponzu gerçek bir lezzet patlaması yaratacaktır.

Kikkoman'ın Lezzet İpucu: Dip Sos Olarak Ponzu

İster bahçe partisinde olsun, ister arkadaşlarla Netflix akşamlarında olsun: Lezzetli atıştırmalıklar ve dip soslar bu esnada kesinlikle eksik olmamalıdır. Elle yenilen atıştırmalık sevenlere Kikkoman'ın özel bir lezzet önerisi var: Mango-Ponzu dip sos! Ekmekli atıştırmalıklar, dürümler, sebze şişleri, puf böreği, kraker ve daha birçok yiyecekler, mango, taze çekilmiş biber ve Kikkoman Ponzu Limonlu'nun uyumlu birleşimi sayesinde ferah ve meyvemsi bir dokunuş elde eder. Siz, domatesli- baharatlı tadı mı tercih ediyorsunuz? Öyleyse size Kikkoman tarif arşivindeki domatesli Ponzu dip sosu tavsiye ederiz!

Yazı Hatırlatan Salata Sosu

Çıtır, renkli ve hafif: Salata, doğru tadı vermesi şartıyla, doyurucu menülerde mükemmel bir tamamlayıcıdır. Salata tabağında lezzetli bir değişiklik için Kikkoman Ponzu salata sosunu deneyin. Bu sos ile salatanıza meyveli baharatlı bir dokunuş garanti edilir.