Kikkoman ile Dressing Sos (Salata Sosu) Çeşitleri

İster ana öğün olarak hazırlayın ister ızgara yemeklerinin yanında garnitür olarak: Salatanın birçok farklı varyasyonu vardır. Çeşitli Kikkoman soslarımızın, salata çeşitleri için ideal olduğunu biliyor muydunuz?

Renkli bir salata için lezzetli bir dressing sosun nasıl kolayca hazırlanabileceğini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Ayrıca, salataları nasıl zenginleştireceğiniz ve daha uzun süre nasıl saklayabileceğiniz ile ilgili ipuçları da öğrenebilirsiniz:

Dressing sos çeşitlerini dilediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz. Temelinde sirke veya yağ veya yoğurt kullanarak, sulu veya koyu kıvamlı, dolgun lezzetli, hafif acılı veya meyveli bir aroma katarak yaratıcılığınızı konuşturun!

Sizin için Kikkoman sosları ile Umami tadına kavuşan birkaç dressing ve vinegret sos tarifi hazırladık. Soya soslarımızın yanı sıra özel soslarımız da dressing sos için idealdir.

İpuçlarımız:

  • Daha pratik bir yöntem tercih ediyorsanız, hazır susamlı sosumuzu kullanın. Kremsi ve öğütülmüş susam aromasıyla salataya harika bir Japon dokunuşu vererek yeni bir lezzet farkı yaratır
  • Salatanızı biftek şeritleri, tavuk filetoları veya karidesler ile zenginleştirin veya üzümsü meyveler ya da başka meyvelerle birleştirin, karamelize çerez veya çam fıstığı ekleyin veya, veya, veya - farklı Kikkoman sosları ile lezzetin püf noktasını sağlayın. Afiyetle yiyin, keyfini çıkarın!

Kikkoman'dan Daha Fazla Salata Tarifleri

Nefis soslu yeşil salataların yanı sıra sevilen makarna ve patates salataları da hem yaz barbeküsünde hem de normal yemek menüsünün olmazsa olmazıdır. Değişik ve farklı lezzette sunulmaları için, size çeşitli salata tarifleri hazırladık: