Oops, an error occurred! Code: 20220630001311b34b5c64
Tamari Glutensiz Soya Sosu
Tamari Glutensiz Soya Sosu
Tamari Glutensiz Soya Sosu
Previous
Next
Mevcut boyutlar
150 ml dispenser, 250 ml şişe, 1 L PET şişe

Tamari Glutensiz Soya Sosu

glutensiz
glutensiz
vegan
vegan
helal
helal

Gluten intoleransı olan soya sosu hayranları için iyi haber: Kikkoman doğal fermente soya sosunun glutensiz versiyonu da mevcuttur.
Doğal fermente glutensiz soya sosu Tamari, her zaman diğer soslarımızın yerine kullanılabilir. Çünkü bizim klasikleşen soya sosumuz kadar çok yönlü ve dolgun tattadır.

Sos, gluten hassasiyeti olan insanlar tarafından da çok beğenildiği için, yemek yaparken iki sos kullanmak zorunda kalmazsınız.
Fermantasyon süreci klasik sosumuzda olduğu gibi tamamen doğal. Geliştirilmiş formül sayesinde, Tamari glutensiz soya sosu sadece glutensiz değil aynı zamanda helaldir.

Yani Müslüman olan kişiler de hiç tereddüt etmeden Tamari glutensiz soya sosumuzu yemek pişirmek ve baharatlandırmak için kullanabilirler. Etiketteki sertifikalı glutensiz ve helal mührüne bakmanız yeterli.

Bu soya sosu, sıkı bir test ve seçim sürecinin ardından bağımsız European Vegetarian Union (EVU) (Avrupa Vejetaryen Birliği) tarafından Avrupa genelinde resmi olarak V-Label etiketi ile ödüllendirildi.

devamı

Biliyor muydunuz?

Çölyak hastalığı, gluten intoleransı nedeniyle ince bağırsakta oluşan kronik iltihaplanma için kullanılan tıbbi terimdir.

Bu rahatsızlıktan muzdarip olanlar, glutenden ve dolayısıyla tahıl ürünlerinden uzak durmalıdır. Aslında günümüzde gluteni tolere eden birçok insan da bilinçli olarak glutensiz beslenmeyi tercih ediyor.