Google+'de paylaş:

Yakitori Sos

Onlar, Japon yemek büfelerinin ve mangal keyfinin vazgeçilmez lezzetidir: Yakitori tavuk şişleri! Barbekü hayranlarının kalbini fethetmeye başlayan bu lezzetin sevilmesinde Kikkoman Yakitori Sosun da, büyük katkısı var. Umami bakımından zengin soya sosu, enfes baharatlar ve koyu kahverengi şeker pekmezin (melas) mükemmel karışımı sayesinde, tavuk etine tatlı-baharatlı bir lezzet verir. Aynı zamanda balık ve ızgara sebzelerini glaze etmek için de mükemmeldir.

İşten sonra barbekü yapmak istiyorsunuz ve çok açsınız, ancak meşakkatli marine sos hazırlamaya zamanınız mı yok? Öyleyse kaliteli hazır marine sos  Kikkoman Yakitori Sos, size hızlı ve kolay bir şekilde kendi otantik Yakitori yemeklerinizi hazırlamanıza yardımcı olur. Izgara yiyeceklerinizi, pişmesine yakın bu yüksek viskoziteli sos ile fırçalayın ve tekrar ızgaraya koyun. Alternatif olarak, şişlerinizi daha sonra sosun içine batırabilirsiniz.

Ingredients
Soy sauce (Water, Soybeans, Wheat, Salt), Sugar, Water, Wine (contains sulphur dioxide), Spirit vinegar, Molasses, Modified starch, Spices, Yeast extract.
Nutrition information per 100ml
Energy [kJ/kcal] 862/ 203
Fat [g]   0
  of which saturates [g]  0
Carbohydrate [g]  42
  of which sugars [g]   39
Protein [g]   5.1
Salt [g]   5.9