Google+'de paylaş:

Kavrulmuş Susamlı Teriyaki Sos

Kavrulmuş Susamlı Teriyaki Sos ile bugünün ve yarının Teriyaki fanları için değişik bir ürün çeşidini sunarız. Doğal cevizimsi aromasıyla hem balık ve tavuk hem de neredeyse tüm sebze çeşitleri için idealdir. Bu sosun temeli yine sadece dört unsurdan oluşan doğal fermente soya sosu olup kavrulmuş susam ve diğer seçkin malzemelerle zenginleştirilmiştir.  

Özel karaktere sahip yemekler

Özellikle çok aç olduğunuzda ve yemeğin çabuk hazırlanması gerektiğinde kavrulmuş susamlı Teriyaki Sos işinize yarayacaktır. Yemeğinize bu sostan biraz ilave edin ve 15 dakika pişirmeye bırakın –bitti! Bu sayede ek baharat kullanmadan çok özel karaktere sahip yemekler yaratırsınız.

Önerimiz: Kavrulmuş Susamlı Teriyaki Sos, çok yönlü olup neredeyse tüm yemeklere lezzet katar. Çoğu zaman tavaya veya güveç kabının içine birkaç damla koymanız yeterli olacaktır. Ama bir de tavuğu önce bu sosta marine etmeyi deneyin! Kızarmış tavuk göğsünün tam kıvamında piştiğini ve ağızda gerçek lezzet patlamaları yarattığını göreceksiniz.

Ingredients

Soy sauce (Water, Soybeans, Wheat, Salt), Sugar, Water, Sesame seeds (1.6%), Modified starch, Spirit vinegar, Garlic powder, Black pepper, Salt, Capsicum extract.

Nutrition information per 100ml
Energy [kJ/kcal] 966 / 228
Fat [g]2.6
   of which saturates [g] 0.6
Carbohydrate [g] 44
   of which sugars [g]   43
Protein [g]4.8
Salt [g]    6.1