Google+'de paylaş:

Tüm yemeklere bir tencere

Wokta pişirme imkanları sınırsızdır: Bu çok yönlü mutfak yardımcınızla kızartabilirsiniz, kavurabilirsiniz ve buharda pişirebilirsiniz. Wokta sadece Asya yemekleri pişirilir diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Wok tavada neredeyse dilediğiniz her yemeği pişirebilirsiniz. Canınız güzel bir patates salatası mı çekti? Salatanızı her zamanki gibi hazırlayın, Wokta hafifçe kavurup lezzet farkını keşfedin. Aromalar daha güzel dağılarak çeşitli malzemelerle mükemmel uyum sağlar. Asya’dan gelen bu çok yönlü tavayı çorba, türlü, kavurma ve et yemekleri için de kullanabilirsiniz.

Küçük bir ipucu: Büyük bir tava veya tencerede pişirdiğiniz her yemeği Wokta da pişirebilirsiniz. Tatlılar için de aynısı geçerli: Lor peynirli yuvarlama tatlısını birde Wokta kızartın; veya elma, armut gibi meyvelerin üzerine biraz tarçın döküp Wok tavada hafifçe buğulayın. Böylelikle kısa sürede şahane tatlılar hazırlayabilirsiniz. Baharatlı veya tatlı Wok yemekleri, Wok tava sosumuzla (Wok Sauce) nefis olur. Wok Sauce, yemeklerinize eşsiz karamelize soya sosu lezzeti katar.

Kolay, hızlı ve vitamin değerini koruyarak pişirin

Pişirme aşamasına geçmeden önce tüm malzemeleri doğrayın, sos ve baharatları hazırlayın. Çünkü Wok tava bir kere ısındımı her şey çabuk olmalı. Tüm malzemeleri peş peşe tavaya koyarak kısa sürede lezzetli bir yemek hazırlayabilirsiniz. Bunun için sadece biraz yağa ihtiyacınız olacak. Tüm yiyecekler, diri, renkli ve vitamin değeri yüksek kalır. Size tavsiyemiz: Wok tavaya çok fazla malzemeyi birden koymayın. Çünkü yiyecekler diriliğini ve lezzetini kaybeder. Uymanız gereken kural: Wok tavaya en fazla üçte ikisini dolduracak kadar malzeme koyun. Bir an evvel Wokta pişirmeye başlamanız için size nefis yemek tarifleri hazırladık.

Video: Wok tavasında hızlı & kolay pişir