Google+'de paylaş:

Özel Tasarım şişemiz – tam bir başarı

“Tasarım, yaşamın daha da güzel hale gelmesini sağlayan bir kaynaktır”. Bu cümle, Japon ambalaj ve logo tasarımına yıllarca şekil vermiş Japon Endüstri Tasarımcısı Kenji Ekuan’ın sloganıdır. Kendisi sahip olduğu bu prensiple doğal fermente Kikkoman soya sosunun estetik dispenser şişesinin de tasarımını yaptı, - en ünlü dizaynlarından birisidir – Ki bizler özel tasarım dispenser şişemizle gurur duyuyoruz. Kikkoman markasını bu özel tasarım şişemizsiz hayal etmek bile güç. Her şeyden öte  bugün geleneksel şişemiz markamız ile eş değerde.

İşlevsellik ve Estetik ile Buluştu

150 ml’lik şişemiz 1961 yılında geliştirilmiş, günümüze kadar gelmiştir. Kavisli silueti, mütevazi hatları, sadeliği, zarafeti ve modernliği şişeyi göz alıcı bir nesne haline getiriyor. Özel tasarım trendi şişemiz dünyanın her tarafındaki ev ve restoranların masalarını güzelleştiriyor.

Dahası; şişemiz sadece harika görünmekle kalmayıp, aynı zamanda çok da pratik! Kusursuz şekilde tasarlanmış kapaktaki dökücü istediğiniz ayarda, sızdırmadan en temiz şekliyle soya sosunuzu akıtmanıza hatta tek deliği kapatarak  damlatma yöntemiyle dozajı ayarlamanıza  olanak sağlar. Bundan dolayı sadece yemek yaparken ideal bir yardımcı değil, aynı zamanda arkadaşlarla veya aile ile yenecek yemekte masada tereddütsüzce yerini alabilecek eşsiz bir çeşnidir. 

Çıkartılabilir kapağı ve bulaşık makinesinde yıkanmaya dayanıklı malzemesi sayesinde tasarımlı şişe tekrar tekrar kullanılabiliyor ve kullanıcılarını yıllarca hoşnut ediyor. Tek yapmanız gereken geniş ağızlı standart şişedeki Kikkoman Doğal Fermente Soya Sosunu dispenser şişe içerisine boşaltmak, yemek masasında daha tarz bir görünüm sağlamak.

Küçük şişe büyük cazibe

Kikkoman şişesi; işlevsellik ile estetiği şık bir şekilde birleştirdiğinden dolayı, sadece profesyonel şef aşçıların değil amatör yemek ustalarının da takdirini kazanmış durumda.  Kenji Ekuan 2003 yılında özellikle Kikkoman şişesinin tasarımı ile Lucky Strike Designer Award ödülünü almıştır.

Bu klasik tasarımı farklı duruşuyla görmek isteyenler Kuzey Ren-Vestfalya Tasarım Merkezini ya da New York’daki Modern Sanatlar Müzesini ziyaret edebilirler.