Tüm Duyularınızla Test Edin

Deneyin, testi yapın!

Kikkoman kalitesini görün, koklayın ve tadına bakın

Farkı görün!

Bu iki tabaktaki soya sosları arasındaki farkı görebiliyor musunuz? Kikkoman soya sosu berrak, canlı bir açık kahverengi renge sahipken, doğal fermente olmayan soya sosu koyu renkli ve bulanıp bir şurup gibidir.

 

Farkı koklayın!

Her bir soya sosunu bir müddet bir çubukla karıştırın. Çubuğu daha sonra doğrudan burnunuzun altına tutun ve derin bir nefes alın. Kokuda belirgin bir fark olduğunu anlayacaksınız. Kikkoman soya sosu hafif tatlı kokar ve iştah açıcı ince bir aroma yayar. Doğal fermente olmayan soya sosu, kimyasal bir aroma katmanı altında olan çok yoğun bir kokuya sahiptir.

Farkı hissedin!

Her bir soya sosuna bir çubuk batırın. Koyu, kimyasal soya sosu, çubuğun ucuna yapışır. Kikkoman soya sosu ise, çubuktan zarifçe damlar. Bu, net bir kalite özelliğidir.

Farkı tadın!

Kikkoman soya sosundan birkaç damla deneyin. Hemen fark edeceksiniz: Zengin, kompleks bir aromaya ve ağzı dolduran, hoş bir tada sahiptir. Her yemeğin kendi tadını örtmeden onu öne çıkaran bir sostur. Buna karşın doğal fermente olmayan soya sosunun tadı tuzlu, keskin ve yapaydır.