Kikkoman Özel Tasarım Şişesi

Kikkoman özel tasarım şişesi: gerçek bir tasarım klasiği

Çekici ve pratik - her masa için göz alıcı bir nesne

"Tasarım, yaşamın daha güzel hale gelmesini sağlayan bir kaynaktır" - Bu sözler, Japon logo ve ambalaj tasarımını önemli ölçüde şekillendiren Japon endüstri tasarımcısı Kenji Ekuan'ın sloganıdır.

En ünlü özel tasarım eserlerinden biri, henüz 1961 yılında tasarladığı, Kikkoman doğal fermente soya sosunun çekici dispenser şişesidir. Özel tasarım şişesi, artık Kikkoman soya sosu için gerçek bir marka haline gelmiştir. 2003 yılında Lucky Strike Tasarımcı Ödülü'nü kazandı, uzun yıllardan beri New York'taki Modern Sanat Müzesi'nde ve Almanya'daki Design Zentrum Nordrhein-Westfalen'de kalıcı bir yere sahiptir. Kült statüsüne sahip bu efsanevi dispenser şişe aynı zamanda pratiktir!

Göz ve damak zevki için bir ziyafet

Kavisli siluet ve düzgün ürün yazıları sade, zarif ve modern görünüyor, şişeyi gerçekten göz alıcı kılıyor. Evde ya da restoranlarda olsun, özel tasarım dispenser şişesi dünyanın her tarafında masaları ve mutfakları süslüyor. İdeal şekillendirilmiş, az miktarda bile olsa soya sosu koymanızı veya tek tek fışkırtmanızı sağlar- hiçbir şekilde damlamaz ve temiz kalır. Bu özelliği, güzel şekilli şişeyi yemek pişirmek için değerli bir yardım malzemesi haline getirir ve hazırlanmış masada dekoratif bir nesne olarak yer alır. Çıkartılabilir kapak ve bulaşık makinesinde yıkanabilir malzeme sayesinde özel tasarım şişesi her zaman yeniden kullanılabilir! Kikkoman'ın doğal fermente soya sosunu, standart şişeden bu dispenser şişeye aktarın ve kullanın.

Biliyor muydunuz?

Kenji Ekuan, Kikkoman Dispenser şişe tasarımı için 2003 Lucky Strike Designer Award tasarım ödülünü aldı. Bu tasarım klasiğini farklı bir ortamda görmek isteyenler, Almanya'daki Tasarım Merkezi'ni veya sergilerden biri olduğu New York'taki Modern Sanatlar Müzesi'ni ziyaret edebilir.