Doğal Malzemeler

Kikkoman doğal olanı sever! Dört saf bileşen, gizli katkı maddesi yok

Sağlıklı ve bilinçli yaşam tarzı, her sene daha fazla insan tarafından benimsenmektedir. Bunun için ne gerekir: Yapay katkı maddeleri veya lezzet arttırıcılar içermeyen, mümkün olduğunca saf gıdalar ile sağlıklı ve dengeli bir beslenme. Oldukça doğal yani.

Kikkoman'ın yıllardır dünyanın dört bir yanına birçok soya sosu hayranına verdiği bir sözdür bu. Çünkü Kikkoman soya sosu titizlikle seçilmiş dört temel bileşenden oluşur: su, soya fasulyesi, buğday, tuz. Herhangi bir yapay katkı maddesi içermez ve tadından hiçbir ödün vermez.

Soya fasulyesi, buğday ve diğer malzemelerin rolü

Soya fasulyesi, Kikkoman soya sosu için ana maddedir. Çünkü Kikkoman soya sosuna kendine has özelliklerini veren unsur, soya fasulyelerinde bulunan proteinlerdir. Buğdaydaki karbonhidratlar Kikkoman soya sosuna ince aromasını ve belli bir tatlılığını verir. Tuz ise suda eritilir, ve bu tuzlu su çözeltisi, demleme işlemi sırasında bakteri çoğalmasını düzenler ve doğal bir koruyucu görevi görür. Bu nedenle, Kikkoman yapay koruyucu maddelere veya katkı maddelerine hiç ihtiyaç duymaz.

Yüzde 100 doğal, malzemeden tada kadar

İster çıtır salatalar veya et, tavuk ve balık tarifleri olsun - Kikkoman doğal fermente soya sosu çeşitli yiyeceklerin lezzetine lezzet katar. Sebzelerin, etlerin ve diğer yiyeceklerin saf tadını vurgulayan yapısı sayesinde, doğal tatların artmasını sağlar. Tatlı, ekşi, tuzlu, acı ve umami olan beş temel tadın dengeli karışımı damak zevkinize hitap eder. Sonuç: Sadece Asya spesiyaliteleri değil, aynı zamanda yerel tarifler de daha dolgun lezzetli olur. Hem de birinci sınıf besin değerleri ile! Çünkü Kikkoman soya sosu %0 yağ ve sadece birkaç kalori içerir. Kikkoman gibi doğal olanı sevenler için mükemmel koşullar.

Biliyor muydunuz?

 

Kikkoman doğal fermente soya sosu, 300 yıllık bir tarife göre doğal olarak fermente edilir. Kikkoman soya sosu'nun bu dört temel malzemeden oluşması altı ay sürer - fakat beklemeye de değer. Sosun ne kadar saf ve doğal olduğunu kendiniz görün. Etiketteki malzemeleri kontrol etmeniz yeterli...