Garantili vegan: Kikkoman soya sosu artık V-Label ile sertifikalı

Ekim 2020. Bu sembol, günlük alışveriş yaparken birçok Avrupa ülkesindeki veganlar için önemli bir kılavuzdur: V-Label, kesinlikle hayvansal kökenli madde içermeyen ürünlere verilen bir etikettir. 

Kikkoma’nın üç soya sosu, sıkı bir test ve seçim sürecinin ardından, bağımsız European Vegetarian Union (EVU) (Avrupa Vejetaryen Birliği) tarafından resmi olarak Avrupa çapında ödüllendirildi. Doğal fermente soya sosu, doğal fermente az tuzlu soya sosu ve Tamari glutensiz soya sosuKikkoman, V-Label ile tüm soya sosu hayranlarına bir bakışta önemli ve değerli bir alışveriş yardımı sunmak istiyor ve yakın gelecekte sertifikaya sahip ürün serisini genişletmeyi planlıyor.

Vegan etiketi ve V-Label ile Kikkoman, önemli bir gıda trendini yakalıyor. Çünkü Avrupa'da giderek daha fazla insan bilinçli olarak vegan ve hayvansal madde içermeyen gıdalarla besleniyor. 

Kikkoman ayrıca tüm vejetaryan ve vegan yemek severler için lezzetli tarifler de geliştirdi. Sadece birkaç basit adımda ve edamame, brokoli, karnabahar, balkabağı, tatlı patates ve tofu gibi trend malzemelerle vegan mutfağına canlılık ve çeşitlilik getiriyorlar. İşte yeni vegan yemek tarifi fikirleri. Evde denemeye değer!

Etiketlerinde V-Label bulunan ürünler Ekim 2020'den itibaren piyasada olacak. Temin edebilme zamanı ülkeye göre değişebilir. Ancak elbette şu anda mevcut olan ürünler de vegan - çünkü tarifinde herhangi bir değişiklik yok.